Akbank’ta Hesabı Olanlar Büyük Şokta!

Türkiye’nin önde gelen bankalarından Akbank’ta Temmuz 2021 yılında da sistem arızası yaşanmış, müşteriler 2 gün boyunca hesaplarına erişememişti.

2021 YILINDA DA SİSTEMSEL SORUN YAŞANMIŞTI

Akbank, Temmuz 2021’deki sistem arızasından dolayı müşteriler mağdur olmuş ve yaklaşık 2 gün boyunca hesaplara erişim sağlanamamıştı. Para çekemeyen ve kartla alışveriş yapamayan vatandaşlar büyük mağduriyet yaşamıştı.

2022 YILINDA TAKSİTLER 2 KEZ ÇEKİLMİŞTİ

Akbank kredi kartı kullanıcılarının yine 2022 yılında da kartlarından taksitler iki kez çekilmiş sosyal medyada yankılanmıştı, bankanın yaptığı açıklamada ise, ‘teknik arızanın’ giderilmeye çalışıldığı açıklanmıştı.

Akbank müşterileri şimdi de hesaplarını kontrol edince büyük bir şokla yüz yüze geldi. Özellikle yatırım hesabı olan müşteriler, sosyal medya

ÇOK SAYIDA MAĞDUR VAR

Bu konu kısa sürede sosyal medyada viral oldu ve çok sayıda kişi mağdur olduğunu belirtti. Bankaya ulaşmaya çalışan vatandaşlar henüz net bir açıklama almadıklarını söylüyor.

PARALARINI GERİ İSTİYORLAR

Gündemi sarsan konu hakkında henüz bankadan bir açıklama gelmedi. Hesaplarından para çekilen vatandaşlar paralarının geri yatırılmasını isterken, bazı vatandaşlar da borsada işlem saatinin başlamasına rağmen hesaplarındaki paranın çekilmesi nedeniyle işlem yapamadıklarından şikayetlerini dile getirdiler.

AKBANK’TAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Bankadan bir açıklama bekleyen mağdur vatandaşlar, konunun bir an önce çözüme kavuşmasını istiyorlar.

Sosyal medyadaki paylaşımlardan bazıları şöyle:

Astrolog Dinçer Gökçe’de X hesabından dün yaptığı paylaşımda Akyatırım ile görüştüğünü söyleyerek takipçilerine söylenen bilgiyi aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir