Aygaz’ın Bangladeşli ortağından Türkiye ziyareti

United Group, 2021 yılında Aygaz ile ortak bir girişime imza attı. LPG temini, dolumu ve dağıtımı yapmak kurulan ortak girişim United Aygaz, Eylül 2022’de Bangladeş’te faaliyetlerine başladı.

2023 yılında 3,5 milyar dolar ciro yapan United Group’un Başkanı Moinuddin Hasan Rashid, geçtiğimiz hafta United Aygaz’ın yönetim kurulu toplantısı için Türkiye’ye geldi. Rashid, Koç Üniversitesi ve Koç Hastanesi’ni gezdi, Konya’da Mevlana’nın türbesini ziyaret etti.

KONYA’DA MEVLANA’YI ZİYARET ETTİLER

United Aygaz Bangladeş CEO’su Ercüment Polat, ziyaretle ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Geçtiğimiz günlerde United Aygaz Şirketimizin YK toplantısını gerçekleştirmek için United Group Chairman’i Mr Moinuddin Hasan Rashid ile birlikte İstanbul’daydık. YK toplantısı öncesi Aygaz Global CEO’su Sn. Melih Poyraz’ı ziyaret ettik. Ayrıca Koç Üniversitesi ve üniversite hastanesini de gezerek çok detaylı bilgi aldık. Hem hastane hem de üniversite ekibine çok kapsamlı destekleri için çok teşekkür ederiz, çok eğitici ve ufuk açıcıydı. Aygaz ve Opet bayimiz Özden Akaryakıt firmasının sahipleri Sevgili Hayati ve Ozan Babaoğlu’na da ayrıca çok teşekkür ederiz. İdeal istasyonun nasıl olması gerektiğini bize anlattılar be bizzat gösterdiler. Konya tüplü gaz bayimiz Sevgili İbrahim Dilek de misafirlerimize Mevlana’yı gezdirdikten sonra kendi depo ve mağazasında ağırladı, her zamanki nazik konukseverliği için çok teşekkürler. Gerçekten çok dolu dolu geçen, müthiş verimli bir seyahat oldu. Türk mutfağını çok seven ortaklarımıza deneyimleme fırsatı sunmak da başkaydı.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir